مکمل های منیزیم از شکستگی استخوان ها در افراد میانسال و مسن پیشگیری کند.

شکستگی استخوان یکی از قابل پیشگیری ترین دلایل ناتوانی در میان افراد مسن به شمار می رود و شمار زیادی از افرد جهان دچار یک شکستگی استخوان می شوند و تقریبا 75 درصد همه شکستگی های استخوان لگن، ستون مهره ها و ساعد، در افراد 65 ساله و مسن تر بروز می کند.

مکمل های منیزیم از شکستگی استخوان ها در افراد میانسال و مسن پیشگیری کند.


اکنون نتایج مطالعه محققان دانشگاه بریستول انگلیس و دانشگاه ایسترن فینلاند در فنلاند نشان می دهد که سطوح پایین منیزیم در خون خطر شکستگی استخوان را افزایش می دهد و برعکس سطوح بالای منیزیم در خون از ابتلا به این ناتوانی پیشگیری می کند.


محققان در این تحقیق دو هزار و 245 مرد میان سال را مدت 20 سال از لحاظ بالینی تحت پیگیری قرار دادند.
محققان در طول این مدت متوجه شدند، خطر شکستگی استخوان در افرادی که سطح منیزیم در خونشان پایین بود به اندازه قابل توجهی بالاتر بود و این موضوع در خصوص شکستگی های استخوان لگن قویتر بود.


این مطالعه نشان داد که خطر شکستگی های استخوانی در مردانی که سطوح منیزیم بالاتری داشتند 44 درصد کمتر بود. بعلاوه محققان در طول این دوره پیگیری 20 ساله متوجه شدند که هیچ یک از مردانی که از بالاترین سطح منیزیم در خون خود برخوردار بودند حتی به یک شکستگی استخوان مبتلا نشدند.


از سوی دیگر محققان متذکر شدند که مصرف منیزیم از طریق غذا و آب نمی تواند موجب افزایش سطح منیزیم در خون به ویژه در افراد مسنی شود که دارو مصرف می کنند و یا اختلالات معده و روده ای دارند.


آنها مصرف مکمل های منیزیم را یک روش موثر برای افزایش سطح منیزیم در خون عنوان می کند.محققان می گویند ، مصرف مکمل های منیزیم می تواند از شکستگی های استخوانی در افراد میان سال و مسن پیشگیری کند.


یافته های این مطالعه نشان می دهد که افزایش غلظت منیزیم در خون می تواند یک راهکار نوید بخش برای پیشگیری از خطر شکستگی های استخوانی باشد.

آیا می شود همزمان با جوشان منیزیم ویتامین c نیز مصرف کرد؟

منبع:بهداشت نیوز


ارسال به دوستان از طریق

128 | 1396/01/26 | موضوعات روبرو را هم دنبال کنید : منیزیوم شکستگی استخوان پوکی استخوان منیزیم

جهت دریافت مشاوره تلفنی از پزشکان وبسایت الو دکتر می توانید روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 الی 21 ازطریق تلفن ثابت (از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره) با شماره تلفن 9099071353 تماس بگیرید
جدیدترین های امروز
ساختمان پزشکان
دکتر خشایار احمدی
;