افراد مبتلا به تالاسمی قبل از مسافرت حتماً این مطلب را بخوانند

حتماً قبل از شروع عید به میزان مورد نیاز داروها را تهیه کنید تا در طول ایام نوروز مشکل کمبود دارو نداشته باشید

افراد مبتلا به تالاسمی قبل از مسافرت حتماً این مطلب را بخوانند
 یکی از خوانندگان روزنامه ایران نوشت: فرزندی 8 ساله مبتلا به تالاسمی دارم. امسال قصد داریم تعطیلات عیدنوروز به شمال سفر کنیم اما نگران سلامتی فرزندم هستم و می‌خواهم تمام نکاتی را که برای حفظ سلامتی پسرم لازم است رعایت کنم. لطفاً اطلاعات لازم را در اختیارم قرار دهید تا بتوانیم تعطیلات خوبی را پشت سر بگذاریم.

پاسخ:

طوری برنامه‌ریزی کنید که قبل از شروع تعطیلات حتماً فرزندتان هموگلوبین مناسب را دریافت کرده باشد زیرا در چند روز ابتدای نوروز بیشتر درمانگاه‌های سطح کشور تعطیل هستند و اورژانس‌ها هم ممکن است تزریق خون سرپایی انجام ندهند.

حتماً قبل از شروع عید به میزان مورد نیاز داروها را تهیه کنید تا در طول ایام نوروز مشکل کمبود دارو نداشته باشید. چنانچه فرزندتان از داروهای تزریقی استفاده می‌کند حتماً بموقع از داروها استفاده کنید و نگذارید کودکتان با پشت گوش انداختن در طول مسافرت شرایط جسمی خود را به خطر اندازد زیرا ممکن است با این سهل‌انگاری خطر شکستگی استخوان او را تهدید کند.

اگر فرزندتان از «دسفرال »استفاده می‌کند حتماً باید در فواصل منظم مانند بقیه داروها، میزان داروی مورد نظر را به بدن برسانید. (دسفرال یا دسفروکسامین دارویی است که برای کاهش آهن اضافی در بدن بیماران مبتلا به تالاسمی به کار می‌رود) سعی کنید با پزشک معالج در زمینه سفر مشورت کرده و اگر در طول مسافرت نیاز به کمک داشتید حتماً با وی تماس بگیرید.

یادتان باشد که کارت تالاسمی فرزندتان را حتماً همه جا به همراه داشته باشید.

تعطیلات نوروزی برای بیماران هموفیلی و تالاسمی


منبع سلامت نیوز


ارسال به دوستان از طریق

189 | 1395/12/26 | موضوعات روبرو را هم دنبال کنید : تالاسمی

جهت دریافت مشاوره تلفنی از پزشکان وبسایت الو دکتر می توانید روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 الی 21 ازطریق تلفن ثابت (از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره) با شماره تلفن 9099071353 تماس بگیرید
جدیدترین های امروز
ساختمان پزشکان
دکتر عباس خیرخواه
;