چربی های مفید را بشناسید!

افزودن چربی به‌ اندازه متعادل به برنامه غذایی مفید است و احساس سیری طولانی‌تری ایجاد می‌کند

چربی های مفید را بشناسید!
چربی سالم برای سلامت قلب مفید است و به‌حسب چربی مصرف‌ شده به جذب ویتامین لازم در بدن کمک می‌کند. اما چه نوع چربی؟
  پنیر:
 پنیر چربی مفیدی دارد ازجمله پنیر پارمیزان که حاوی 5 گرم چربی اشباع ‌شده است . این چربی حاوی ماده مغذی لازم برای بدن  است.
 زیتون سیاه:
هر یک پیمانه زیتون سیاه حاوی 15 گرم تک چربی اشباع‌ نشده است. این ماده نوعی فیتو نوترینت است که از بروز سرطان پیشگیری می کند. ازآن جا که زیتون حاوی سدیم است توصیه می‌شود بیشتر از روزی 10 عدد کوچک یا 5 عدد بزرگ مصرف نشود.
  مغز میوه:
مغز میوه ها سرشار از فیبر، چربی ، پروتئین  ،منیزیم  و ویتامین E است. نتایج بررسی ها نشان می دهد  افرادی که مغز میوه مصرف می‌کنند سالم‌ترند و کمتر در معرض بیماری‌هایی چون دیابت 2، چاقی مفرط و بیماری قلبی قرار می‌گیرند. مغز میوه شامل گردو، بادام و ... است.
  ماست پرچرب:

مصرف متعادل این نوع ماست بسیار مفید است زیرا حاوی همان میزان مواد مغذی است که در لبنیات دیگر وجود دارد. همچنین این ماست حاوی پروبیوتیک است. برخی از ماست های کم‌چرب حاوی شکر است. مصرف ماست برای سیستم گوارشی مفید است و با چاقی مفرط و مشکلات قلبی نیز مقابله می‌کند.

منبع: روزنامه خراسان

چربی های سالم بخورید و لاغر شوید


ارسال به دوستان از طریق

399 | 1395/11/26 | موضوعات روبرو را هم دنبال کنید : چربی سالم

جهت دریافت مشاوره تلفنی از پزشکان وبسایت الو دکتر می توانید روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 الی 21 ازطریق تلفن ثابت (از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره) با شماره تلفن 9099071353 تماس بگیرید
جدیدترین های امروز
ساختمان پزشکان
دکتر شاهرخ یگانه
;