مصرف آسپین احتمال سقط جنین را کاهش می دهد؟

به گفته تیم تحقیق موسسه ملی سلامت کودک و رشد انسان در آمریکا، گاهی اوقات به نظر می‌رسد مصرف روزانه آسپرین به حفظ جنین زنان دارای میزان بالای التهاب که قبلاً دچار سقط جنین شده‌اند کمک کند.

مصرف آسپین احتمال سقط جنین را کاهش می دهد؟

این محققان اذعان داشته‌اند که این شیوه در حال حاضر درحال آزمایش و بررسی بر روی زنانی است که در گذشته سقط جنین داشته‌اند. تیم تحقیق به سرپرستی لیندزی جاردا، بالغ‌بر ۱۲۰۰ زن ۱۸ تا ۴۰ سال را که سابقه سقط جنین داشتند مورد بررسی قرار داد.
محققان میزان پروتئین واکنشی C (CRP) را در خون زنان مورد آزمایش قرار دادند. وجود این ماده در خون نشانه التهاب گسترده در بدن است ک تصور می‌شود آسپرین با آن مقابله می‌کند. سپس به زنان به‌طور تصادفی روزانه دوز پایین آسپرین (۸۱ میلی‌گرم) یا دارونما داده شد.
یافته‌ها نشان داد در گروه زنان دارای CRP بالا، نرخ تولد نوزاد زنده در بین زنانی که دارونما مصرف کرده بودند ۴۴ درصد بود، درحالی‌که در بین زنانی که روزانه آسپرین دریافت کرده بودند این نرخ زنده‌زایی ۵۹ درصد بود. همچنین به نظر می‌رسد آسپرین موجب کاهش سطح CRP در گروه زنان دارای CRP بالا در هفته‌های ۸، ۲۰ و ۳۶ بارداری شد.
به گفته جاردا، درحالی‌که این نتایج امیدبخش است اما تحقیقات بیشتری برای تایید این یافته‌ها نیاز است.

مواردی که قانون اجازه سقط جنین را می دهد

منبع: سپیدآنلاین


ارسال به دوستان از طریق

119 | 1395/11/26 | موضوعات روبرو را هم دنبال کنید : کشف جدید بارداری سقط جنین

جهت دریافت مشاوره تلفنی از پزشکان وبسایت الو دکتر می توانید روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 الی 21 ازطریق تلفن ثابت (از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره) با شماره تلفن 9099071353 تماس بگیرید
جدیدترین های امروز
ساختمان پزشکان
;