آیا مصرف داروهای پوستی در دوران حاملگی خطرناک است؟

استفاده از دارو برای بهتر شدن پوست در دوران حاملگی ممنوع است. بهتر است در دوران بارداری از کرم ضد آفتاب برای بهتر شدن پوست استفاده شود.

آیا مصرف داروهای پوستی در دوران حاملگی خطرناک است؟

یکی از مشکلات شایع در دوران بارداری، لکه‌هایی است که روی پوست ظاهر می‌شود. این لکه‌ها اغلب بعد از دوران بارداری کمرنگ می‌شود و در تعدادی افراد ممکن است روی پوست باقی بماند که به عوامل ژنتیک بستگی دارد.

بروز ترک‌هایی روی پوست بویژه روی سینه و شکم از دیگر مواردی است که در دوران بارداری اتفاق می‌افتد. این ترک‌ها در زنانی که چاق‌تر باشند، بیشتر نمایان می‌شود و بعد از این دوران، جای این ترک‌ها روی پوست باقی می‌ماند. در این دوران حتی ممکن است خال‌ها پررنگ‌تر از قبل شود.

استفاده از روغن‌های گیاهی مانند روغن زیتون و بادام می‌تواند در کاهش خشکی و کمتر کشیده شدن پوست موثر باشد. همچنین زنان با مواجهه این مشکلات می‌توانند بعد از دوران بارداری برای ترمیم پوست خود از دارو استفاده کرده و تا حد زیادی این مشکلات را رفع کنند.


منبع سلامت نیوز


ارسال به دوستان از طریق

148 | 1395/11/25 | موضوعات روبرو را هم دنبال کنید : دارو در بارداری دارو بارداری

جهت دریافت مشاوره تلفنی از پزشکان وبسایت الو دکتر می توانید روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 الی 21 ازطریق تلفن ثابت (از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره) با شماره تلفن 9099071353 تماس بگیرید
جدیدترین های امروز
ساختمان پزشکان
;