4 دلیل خوب برای خوردن فلفل دلمه ای!

فلفل دلمه‌ای علاوه بر افزایش طعم غذا خواص زیادی دارد. این سبزیجات پرخاصیت رنگ‌های مختلفی دارند. بنابراین می‌توانید به بهانه تزیین و زیبا کردن غذاها از خواص بی نظیر آنها نیز استفاده کنید

4 دلیل خوب برای خوردن فلفل دلمه ای!

به هر بهانه ای که می‌توانید از انواع فلفل دلمه‌ای استفاده نمایید.

منبع ویتامین‌ها و مواد مغذی

یک فنجان فلفل دلمه‌ای به اندازه مرکبات ویتامین C دارد. بنابراین گفته می‌شود که فلفل دلمه‌ای‌ها غنی از ویتامین C هستند. یک عدد فلفل دلمه‌ای سبز متوسط بیش از ۱۰۰ درصد نیاز روزانه به این ویتامین را تامین می‌کند. فلفل دلمه‌ای سبز همچنین غنی از بتاکاروتن است. اما میزان این آنتی اکسیدان در فلفل دلمه‌ای قرمز چندین برابر می‌باشد. لازم به ذکر است که مصرف فلفل دلمه‌ای‌ها راهی برای افزایش ویتامین B۶ و اسیدفولیک بدن است.

کاهش خطر ابتلا به سرطان

فلفل دلمه‌ای‌های رنگی غنی از بیوفلاونوئیدها هستند. این رنگدانه‌ها به پیشگیری از سرطان کمک می‌کنند. فلفل دلمه‌ای‌ها همچنین میزان زیادی اسیدفنولیک دارند که از تشکیل نیتروزآمین‌های سرطان زا ممانعت می‌کنند. هر چه فلفل دلمه‌ای رنگی‌تر باشد به این معنا است که میزان استرول گیاهی آن بالاست. این ترکیبات نیز پیش ساز ویتامین D می‌باشند که از بروز سرطان پیشگیری می‌کند. این مواد غذایی تامین کننده لوتئین و زئاکسانتین نیز هستند. این آنتی اکسیدان‌ها نیز به کاهش خطر دژنراسیون ماکولای چشم کمک می‌کنند.

منبع رنگ و طعم

شما در بازار انواع رنگ‌های مختلف فلفل دلمه‌ای از سبز تا زرد و قرمز را دیده اید. فلفل دلمه‌ای‌های کاملا نرسیده سبز رنگ هستند و هر چه رسیده‌تر شوند به زرد و قرمز تبدیل می‌شوند. فلفل دلمه‌ای‌ها به مرور که رسیده‌تر می‌شوند شیرین‌تر نیز می‌شوند. به همین دلیل فلفل دلمه‌ای قرمز شیرین‌تر از زردها و زردها نیز شیرین‌تر از سبزها هستند. این مواد غذایی انواع دیگری نیز دارند که شامل فلفل‌های موزی هستند. البته فلفل دلمه‌ای نارنجی رنگ نیز زیاد هست.

فلفل دلمه‌ای‌ها چندکاره هستند

می توانید فلفل دلمه‌ای‌ها را به صورت بخارپز، تفت داده، دلمه، در فر و همچنین به صورت خام در سالادها استفاده کنید. ترکیب این مواد غذایی با سبزیجات دیگر خوشمزه می‌شود. فلفل دلمه‌ای‌ها چربی بسیار اندکی دارند. بخارپز کردن و همچنین تفت دادن آنها باعث کاهش زیاد ویتامین‌های آنها نمی‌شود. بنابراین توصیه می‌شود این مواد غذایی را به هر روشی که دوست دارید تهیه و میل کنید.

منبع: روزنامه آرمان

کدام رنگ فلفل دلمه ای مفیدتر است؟


ارسال به دوستان از طریق

589 | 1395/10/25 | موضوعات روبرو را هم دنبال کنید : فلفل دلمه ای

جهت دریافت مشاوره تلفنی از پزشکان وبسایت الو دکتر می توانید روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 الی 21 ازطریق تلفن ثابت (از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره) با شماره تلفن 9099071353 تماس بگیرید
جدیدترین های امروز
ساختمان پزشکان
دکتر بنفشه علایی
;