آیا اسیدهای چرب روغن ماهی خطر ابتلای به دیابت را افزایش می دهد؟!

خیلی از خانم ها با کمبود ویتامین D مواجهه هستند و به همین خاطر خوردن روغن ماهی را در برنامه روزانه خود می گنجانند. اما این روغن به طور همزمان اسیدهای چرب امگا 3 را نیز وارد بدن می کند که طبق مطالعات جدید برای خانم ها دردسر ساز می شود.

آیا اسیدهای چرب روغن ماهی خطر ابتلای به دیابت را افزایش می دهد؟!

یک مطالعه‌ی بزرگ و درازمدت فرانسوی بیان می‌کند، زنانی که مقادیر زیاد گوشت، ماهی، تخم مرغ و دیگر غذاهای غنی از برخی اسیدهای چرب را مصرف می‌کنند، ممکن است در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به دیابت نوع ۲  باشند.

این یافته مسلماً بر شیوه‌ی سنتی تفکر در مورد رژیم تأثیرگذار خواهد بود، زیرا همه از فواید این گروه از مواد مغذی که شامل اسیدهای چرب غیر اشباع امگا ۳ موجود در ماهی می‌شود، دم می‌زنند.

مؤلفان مطالعه، گای فاگراتسی و کورتنی دو، که هر دو اپیدمیولوژیست‌هایی از مرکز تحقیق اپیدمیولوژی و سلامت جمعیت در مؤسسه‌ی INSERM فرانسه هستند، گفتند: «منابع اصلی اسیدهای چرب مضر در مطالعه‌ی ما گوشت و ماهی/غذای دریایی بودند.»

محققان گفتند که به باور آنها قطعاً جا دارد که مردم از مصرف گوشت خود کم کنند، چراکه بسیاری افراد بسیار بیشتر از نیازهای تغذیه‌ای خود گوشت مصرف می‌کنند.

مؤلفان مطالعه گفتند: «با این حال، ما آن‌قدر فرا نمی‌رویم که بگوییم ماهی دیگر یک انتخاب سالم و مطمئن نیست. به مطالعات دیگری نیاز است و ما تنها در گروهی شاهد این ارتباط بودیم که بیشترین میزان مصرف این اسیدهای چرب را داشتند.»

لینک مرتبط: اسید چرب ترانس از مواد غذایی حذف می شود؟

 ماهی قزل آلا مثل چیپس برای قلب ضرر دارد!

در غذاهای محبوب‌تان دنبال این خطرات بگردید!


منبع سلامانه


ارسال به دوستان از طریق

491 | 1395/10/21 | موضوعات روبرو را هم دنبال کنید : اسید چرب غیر اشباع دیابت امگا 3 روغن ماهی

جهت دریافت مشاوره تلفنی از پزشکان وبسایت الو دکتر می توانید روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 الی 21 ازطریق تلفن ثابت (از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره) با شماره تلفن 9099071353 تماس بگیرید
جدیدترین های امروز
ساختمان پزشکان
دکتر بنفشه علایی
;