رادیوتراپی بعد از جراحی سرطان بافت نرم چه فوایدی دارد؟!

افراد مسنی که به نوعی سرطان با نام سارکوم بافت نرم دچارند ممکن است بیشتر از بیماران جوان از رادیوتراپی پس از جراحی بهره ببرند.

رادیوتراپی بعد از جراحی سرطان بافت نرم چه فوایدی دارد؟!

به گفته مؤلفان مطالعه، این نتایج ممکن است نحوه درمان سارکوم‌های بافت نرم افراد مسن را تغییر بدهد. سارکوم بافت نرم سرطانی است که در عضلات، چربی و دیگر انواع بافت اتفاق می‌افتد.

معمولاً برای درمان این سرطان‌ها از جراحی استفاده می‌شود. اما تا کنون به وضوح مشخص نشده که رادیوتراپی پس از جراحی به افزایش طول عمر کمک می‌کند یا نه.

مطالعه جدید به بررسی اطلاعات بیش از ۱۵۳۰۰ فرد بالغ امریکایی مبتلا به سارکوم‌های لوکالیزه بافت نرم پرداخت.

برخی از این افراد تنها با جراحی و برخی دیگر علاوه بر جراحی با رادیوتراپی مورد درمان قرار گرفته بودند. این درمان‌ها بین سال‌های ۱۹۹۰ و ۲۰۱۱ انجام پذیرفت.

رادیوتراپی پس از جراحی در مقایسه با جراحی تنها تأثیر بیشتری در بقا داشت. اما این قضیه اکثراً در بیماران ۶۵ سال به بالا دیده شد.

دکتر رابرت کانتر، محقق اصلی این مطاللعه و دانشیار جراحی در دانشگاه کالیفرنیا گفت: «ما فهمیدیم که بیماران مسن با رادیوتراپی از نظر بقا سود می‌کنند. اما در مورد بیماران جوان‌تر بسیاری از این فواید ناپدید شد.»

لینک مرتبط: شیوع سرطان در ایران در مقایسه با جهان چقدر است؟

 کوچکترین کار برای جلوگیری از سرطان چیست؟!

 کدام افراد بدشانس به این سرطان مبتلا می شوند؟!

با این نوع تغذیه از سرطان جلوگیری کنید! 


منبع سلامانه


ارسال به دوستان از طریق

254 | 1395/10/21 | موضوعات روبرو را هم دنبال کنید : تازه های پزشکی بافت نرم رادیو تراپی سرطان

جهت دریافت مشاوره تلفنی از پزشکان وبسایت الو دکتر می توانید روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 الی 21 ازطریق تلفن ثابت (از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره) با شماره تلفن 9099071353 تماس بگیرید
جدیدترین های امروز
ساختمان پزشکان
;