حمله قلبی در کمین افرادی که حتی فکرش را هم نمی کنند!

نتایج یک مطالعه نشان می دهد احتمال حمله قلبی خاموش در افرادی که حساسیت کمتری نسبت به درد دارند، بیشتر است.

حمله قلبی در کمین افرادی که حتی فکرش را هم نمی کنند!

درد قفسه سینه یکی از مهمترین و شایع ترین علایم حمله قلبی است؛ ولی در برخی افراد حمله قلبی با هیچ علامت اولیه ای همراه نیست و این افراد اصطلاحا دچار حمله قلبی خاموش می شوند.

نتیجه یک مطالعه در دانشگاه Tromso در نروژ نشان می دهد آستانه درد در تشخیص به موقع حمله قلبی نقش مهمی دارد و افرادی که آستانه درد بالایی دارند و درد را به خوبی احساس نمی کنند، نمی توانند علایم سکته را به موقع تشخیص دهند و از این رو بیشتر در معرض آسیب قرار دارند.

احساس درد در ناحیه پشت و فک، تنگی نفس، تهوع و فشار و سوزش سردل و ناحیه فوقانی شکم، از جمله مهمترین علایم حمله قلبی هستند.

به گزارش سازمان جهانی بهداشت (WHO)، بیماری های قلبی عروقی مهمترین عامل مرگ و میر در سراسر جهان محسوب می شوند.

فشار خون، قند خون و کلسترول بالا، استعمال دخانیات، چاقی و مصرف ناکافی میوه و سبزیجات، از مهمترین عوامل خطر این عارضه هستند.

بر اساس گزارش WHO، حدود 80 درصد مرگ و میر ناشی از بیماری های قلبی با اتخاذ شیوه سالم زندگی و فعالیت بدنی قابل اجتناب هستند. زنان بیشتر در معرض حمله قلبی خاموش یا حمله قلبی با علایم غیر متعارف قرار دارند.

نتایج این مطالعه در نشریه American Heart Association منتشر شده است.
لینک مرتبط: داروهای قلبی و عروقی با چه گیاهان دارویی تداخل دارد ؟!


منبع ایرنا


ارسال به دوستان از طریق

5347 | 1395/10/05 | موضوعات روبرو را هم دنبال کنید : حمله قلبی قلب

جهت دریافت مشاوره تلفنی از پزشکان وبسایت الو دکتر می توانید روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 الی 21 ازطریق تلفن ثابت (از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره) با شماره تلفن 9099071353 تماس بگیرید

نزدیک ترین متخصص قلب و عروق اطراف خودتان را بیابید:

جدیدترین های امروز
ساختمان پزشکان
دکتر شاهین کریمیان
;