آیا بر کیفیت و کمیت نانوایی ها نظارتی هست؟!

رییس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت تاکید کرد: بازرسان وزارت بهداشت به پرتابل بازرسی بر کار نانوایان از لحاظ کیفیت، بکارگیری مواد شیمیایی و میزان نمک در نان مجهز می‌شوند.

آیا بر کیفیت و کمیت نانوایی ها نظارتی هست؟!
خسرو صادق نیت رییس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: ما برای نظارت بر نانوایی های سراسر کشور نیاز به فراهم آمدن زمینه های اجرایی این عمل داشتیم.

وی اظهار داشت: فراهم آمدن زمینه اجرایی نظارت بر نانوایان به معنای اختصاص تجهیزات لازم به بازرسان و همکاری آزمایشگاه های مربوطه در خصوص کنترل کیفیت نان است.

رییس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت بیان کرد: ما در تفاهم نامه میان سازمان وزارت بهداشت و سازمان استاندارد ملی عملا اجرای مقدمات نظارت بر نانوایی های سراسر کشور را فراهم نموده ایم و بازرسان ما مجهز به تجهیزات مناسب شده اند که این تجهیزات به زودی در کل کشور در اختیار بازرسان قرار می گیرد.

صادق نیت تصریح کرد: این تجهیزات نظارت بر کار نانوایان محصولات را از لحاظ کیفیت در خصوص استفاده از مواد شیمیایی در نان و میزان نمک اندازه گیری می‌کند.

وی اشاره کرد: تجهیز بازرسان به تجهیزات پرتابل بازرسی نیاز به نمونه برداری و صرف هزینه و زمان طولانی ندارد، همچنین سرعت و دقت را در خصوص نظارت بر کیفیت نان بالا برده و اقدام عملی را ممکن و تسهیل نموده است.

رییس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت یادآور شد: همچنین در کنار تجهیز بازرسان به پرتابل بازرسی، ایجاد آزمایشگاه هایی که تکمیل کننده نظارت بر کار نانوایان هستند، در این تقاهم نامه پیش‌بینی و نحوه همکاری و ارتباط آنها مشخص شده است و مطمئنا با توجه به این اقدامات کیفیت و کمیت نظارت بر نانوایی ها تغییر جدی خواهد داشت.

منبع باشگاه خبرنگاران


ارسال به دوستان از طریق

691 | 1395/10/04 | موضوعات روبرو را هم دنبال کنید : وزارت بهداشت درمان کیفیت نانوایی نان

جهت دریافت مشاوره تلفنی از پزشکان وبسایت الو دکتر می توانید روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 الی 21 ازطریق تلفن ثابت (از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره) با شماره تلفن 9099071353 تماس بگیرید
جدیدترین های امروز
ساختمان پزشکان
آباداروطب
;