نظرات دکتر فاطمه بامداد درباره عمل کاشت مو

اخبار پزشکی و سلامت- دکتر فاطمه بامداد، پزشک پوست، مو و زیبایی:این عمل بر خلاف روش‌های قدیمی باعث شکل‌گیری توده‌های ناخوشایند و ردیف‌های نامنظم مو بر روی سر نمی‌شود.

نظرات دکتر فاطمه بامداد درباره عمل کاشت مو

دکتر فاطمه بامداد، پزشک پوست، مو و زیبایی:

این عمل با استفاده از واحدهای فولیکولی مو که از حاشیه اطراف سر برداشته می‌شوند، انجام می‌گیرد. واحدهای مو از نواری که از ناحیه اهدا کننده بریده شده، جدا گردیده و در نواحی کم مو و طاس سر کاشته می‌شوند. این واحدها همانند موی طبیعی انسان عمل می‌کنند؛ در صورتی که عمل پیوند موفقیت‌آمیز باشد، واحدهای فولیکولی مثل موهای طبیعی رشد کرده و نواحی کم مو و طاس را می‌پوشانند.
این عمل بر خلاف روش‌های قدیمی باعث شکل‌گیری توده‌های ناخوشایند و ردیف‌های نامنظم مو بر روی سر نمی‌شود. واحدهای فولیکولی پیوندی بسیار نازک هستند؛ از این رو، در تمامی نقاط سر کاشته می‌شوند. عمل پیوند واحدهای فولیکولی یک پروسه کم تهاجمی است که دوره از کار افتادگی و عوارض جانبی ندارد. با این حال، دست‌یابی به نتایج مطلوب مستلزم تجربه و مهارت بالای یک جراح متخصص است.
تفاوت بین FUT و FUE (استخراج واحدهای فولیکولی) این است که در پیوند واحدهای فولیکولی، واحدهای مو از نواری که از ناحیه اهدا کننده بریده شده برداشته می‌شوند. در حالیکه در استخراج واحدهای فولیکولی، واحدهای مو به صورت منفرد با استفاده از سوزن از ناحیه اهدا کننده جدا شده و در نواحی طاس و کم پشت پیوند داده می‌شوند.
واحد فولیکولی چیست؟
واحدهای فولیکولی گروه‌های بسیار کوچکی هستند که از ۱ تا ۴ پیاز مو تشکیل شده‌اند. این گروه‌ها مو و فولیکول‌های مو را شامل می‌شوند. فولیکول‌ها یک ساختار کیسه‌مانند هستند که در زیر پوست سر واقع شده و وظیفه رشد و تغذیه موهای جدید را بر عهده دارند. برخی از فولیکول‌ها تنها ۱ تار مو دارند؛ با این حال، بیشتر آنها از ۲ تا ۳ تار مو برخوردارند. فولیکول‌های مو در افرادی که موی ضخیم و پر پشت دارند، از ۴ تار مو برخوردار هستند.

در نگارش این مطلب از نتایج تحقیقات ارائه شده در سایت‌های ‌‌ Advance Cosmeticو Associates In Plastic و کتاب‌Plastic Surgery Secrets Plus  ‌نوشته جفری واینز وایگ استفاده شده است.

http://www.alodoctor.ir/Uploads/QandA/Picture/Answer/nazaryar%2F%D8%AF%DB%8C%2F%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%20%D9%81%D8%A7%D8%B7%D9%85%D9%87%20%D8%A8%D8%A7%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%AF%202.jpg

دکتر فاطمه بامداد‌

دانش‌آموخته زیبایی پوست و مودر زمینه انواع لیزر، متدهای لاغری ایمن‌، جوان‌سازی پوست‌، روش‌های مختلف درمان ریزش مو و کاشت مو و‌... در عرصه‌های مختلف اقدام به طبابت و همچنین آموزش سایر همکاران کرده‌ و هم اکنون به عنوان مدرس شیو‌ه‌های نوین زیبایی پوست و مو همگام با دانش روز دنیا در چندین مرکز آموزشی دوره‌های زیبایی ویژه پزشکان مشغول به تدریس است .

جهت ارتباط با شماره ذیل تماس حاصل فرمائید: 

02188871735

آدرس: بلوار آفریقا- نرسیده به چهارراه جهان کودک- خیابان صانعی- ساختمان نور- طبقه 3- واحد 11

وب سایت: dr-bamdad.comارسال به دوستان از طریق

1461 | 1394/08/26 | موضوعات روبرو را هم دنبال کنید : دکتر فاطمه بامداد درمان ریزش مو کاشت مو

جهت دریافت مشاوره تلفنی از پزشکان وبسایت الو دکتر می توانید روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 الی 21 ازطریق تلفن ثابت (از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره) با شماره تلفن 9099071353 تماس بگیرید
جدیدترین های امروز
ساختمان پزشکان
دکتر ابوالفضل احیایی
;