تزریق آهسته دسموپرسین راهی برای درمان بیماری هموفیلی

هموفیلی خفیف A:تزریق آهسته دسموپرسین هورمون (DDAVP) به داخل ورید شامل تحریک آزاد شدن فاکتور انعقادی بیشتر برای جلوگیری از خونریزی.

تزریق آهسته دسموپرسین راهی برای درمان بیماری هموفیلی

تعریف بیماری

 

هموفیلی یک اختلال سیستم لخته شدن خون است.

انواع مختلفی از هموفیلی وجود دارد. همه انواع می تواند به خونریزی طولانی مدت منج شود.

 

بیماری هموفیلی یک بیماری مادام العمر است، اما با درمان مناسب و مراقبت از خود، بسیاری از افراد مبتلا به هموفیلی می توانند فعالیت خود را حفظ کنند.

 

 

 

درمان بیماری

 

-هموفیلی خفیف A:تزریق آهسته  دسموپرسین هورمون (DDAVP) به داخل ورید شامل تحریک آزاد شدن فاکتور انعقادی بیشتر برای جلوگیری از خونریزی.

-متوسط ​​تا شدید یا هموفیلی B: درمان با تزریق فاکتورهای انعقادی مشتق از خون انسا و یامحصولات مهندسی ژنتیک به نام فاکتورهای انعقادی نوترکیب انجام میشود.

-هموفیلی C: عامل لخته شدن خون از دست رفته در این نوع از هموفیلی (XI عامل) تنها در اروپا در دسترس است. در ایالات متحده، با تزریق پلاسما درمان انجام میشود.

 

 

-برای بریدگی های جزئی

 

اگربرای شما یا فرزند شما  یک برش کوچک یا خراش ایجاد شود با استفاده از فشار و بانداژ میتوان جلوی خونریزی را گرفت. برای مناطق کوچکی از خونریزی در زیر پوست، استفاده از بسته یخ نیز کمک کننده است


ارسال به دوستان از طریق

1236 | 1393/12/19 | موضوعات روبرو را هم دنبال کنید : هموفیلی خون وانکولوژی

جهت دریافت مشاوره تلفنی از پزشکان وبسایت الو دکتر می توانید روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 الی 21 ازطریق تلفن ثابت (از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره) با شماره تلفن 9099071353 تماس بگیرید
جدیدترین های امروز
ساختمان پزشکان
کلینیک سیب سرخ
;