عوارض پیکرتراشی

دکتر مهران همت خواه، متخصص جراح عمومی، پلاستیک و ترمیمی:یکی از مهم‌ترین و خطرناک‌ترین عارضه‌ها مسئله آمبولی است. آمبولی به دو نوع تقسیم می‌شود؛ آمبولی چربی و آمبولی لخته خون در پاها (‌DVT)‌. برای همین باید تا جایی که امکان دارد احتمال بروز این عارضه را کاهش داد.

عوارض پیکرتراشی

دکتر مهران همت خواه، متخصص  جراح عمومی، پلاستیک و ترمیمی:

یکی از مهم‌ترین و خطرناک‌ترین عارضه‌ها مسئله آمبولی است. آمبولی به دو نوع تقسیم می‌شود؛ آمبولی چربی و آمبولی لخته خون در پاها (DVT)‌. برای همین باید تا جایی که امکان دارد احتمال بروز این عارضه را کاهش داد. 

نکاتی در مورد کم کردن خطر آمبولی:

1. دستگاه‌هایی مثل الترازد، بادی‌جت و لیپوماتیک که سرعت عمل لیپوساکشن را بالا برده‌اند و مدت عمل را کمتر می‌کنند همچنین به عروق آسیب کمتری وارد می‌کنند.

بنابراین به‌طور کلی خطر آمبولی را کاهش می‌دهند.

2. بهتر است سن بیمار زیر 55سال باشد.

3. باید یکسری نکات را قبل، حین و بعد از عمل رعایت کنند.

قبل از عمل:

  • با تجویز پزشک، مصرف یکسری داروها و آمپول‌های رقیق‌کننده خون می‌توانند خطر آمبولی را کاهش دهند.
  • استفاده از جوراب‌های واریس می‌تواند در این امر موثر باشد به این دلیل که  باعث می‌شود خون در پاها راکد نماند و لخته نشود.
  • همچنین آزمایشات خون باید به‌طور کامل گرفته شود. بیمارانی که اختلالات انعقادی به‌طوری که این اختلالات سبب افزایش تورومبوز یا لخته و همچنین افزایش خونریزی داشته باشند این جراحی نباید برای این افراد صورت گیرد.
  • خانم‌هایی که از قرص‌های جلوگیری از بارداری یا درمان کیست تخمدان  مانند یاز، یاسمین و دیان(‌‌‌‌OCP‌) استفاده می‌کنند هم بهتر است سه ماه قبل از عمل مصرف قرص را قطع کنند زیرا این قرص‌ها احتمال لخته شدن خون را افزایش می‌دهند.
  • حین عمل:
  • در اتاق عمل استفاده از جوراب واریس می‌تواند موثر باشد یا می‌توان از جوراب‌های پنوماتیک استفاده کرد که درحقیقت به‌صورت متناوب یک فشار هوا را ایجاد و جریان خون در پا را افزایش می‌دهند.
  • بهتر است تخت عمل طوری باشد که پای بیمار بالاتر قرار گیرد که خون به سمت قلب جریان پیدا کند و در پاها راکد نماند.
  • زمان عمل در کاهش ریسک خطر آمبولی نقش بسزایی دارد و اگر زمان عمل زیر سه ساعت یا سه ساعت و نیم باشد، خطر آمبولی کمتر خواهد بود.

بعد از عمل جراحی:

مهم‌ترین مسئله این است که بیمار سریعا به حرکت درآید و راه برود چرا‌که بی‌تحرکی و خوابیدن باعث کاهش جریان خون و لخته و آمبولی می‌شود. اما اگر بیمار مجبور باشد چندین ساعت روی تخت عمل بماند و بعد از انجام عمل قادر به راه رفتن نبود، باید پای بیمار بالا بوده و عضلات ماساژ داده شوند و حتما از جوراب واریس استفاده شود.

دکتر مهران همت خواه، متخصص  جراح عمومی، پلاستیک و ترمیمی:

دکتر مهران همت‌خواه متخصص جراحی عمومی، پلاستیک و ترمیمی دارای شماره نظام پزشکی 50061 است. وی مدرک تخصصی خود را از اتحادیه اروپا و دانشگاه علوم پزشکی در ایران دریافت کرده است.

- فارغ التحصیل و عضو انجمن جراحان اروپا ESS(European Socity Of Surrery)

- عضو جامعه جراحان ایران

شما می توانید برای ارتباط با دکتر مهران همت‌خواه با شماره‌های ذیل تماس حاصل فرمائید:

آدرس: تهران، خیابان شریعتی، قیطریه، بلوارکریمی، نبش کوچه ماه، ساختمان بانک پارسیان, پلاک 151، طبقه سوم، واحد 10 

تلفن: 02122395139  

موبایل: 09121696389

آدرس: سعادت آباد، بلوار سرو غربی، برج بانک تجارت، پلاک 76، طبقه چهارم، واحد 18

وب سایت:www.dr-hematkhah.com


ارسال به دوستان از طریق

3464 | 1395/09/23 | موضوعات روبرو را هم دنبال کنید : جراحی زیبایی پیکر تراشی

جهت دریافت مشاوره تلفنی از پزشکان وبسایت الو دکتر می توانید روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 الی 21 ازطریق تلفن ثابت (از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره) با شماره تلفن 9099071353 تماس بگیرید
جهت تماس با دکتر مهران همت خواه این فرم را پر کنید
جدیدترین های امروز
ساختمان پزشکان
کلینیک صدف
;