عوارض و فواید بوتاکس

دکتر ویدا بادنوا: پزشک پوست، مو و زیبایی: بوتاکس یکی از قدیمی‌ترین و موثرترین روش‌ها برای جوانسازی صورت است که مدت‌هاست افراد از مزیت‌های این روش بهره‌مند می‌شوند، اما وقتی با نام بوتاکس مواجه می‌شویم، فقط می‌دانیم که بوتاکس یکی از روش‌های موثر برای از بین بردن چین و چروک‌های صورت است، اما بهتر است بدانید که این روش با بایدها و نبایدهایی همراه است.

عوارض و فواید بوتاکس

دکتر ویدا بادنوا: پزشک پوست، مو و زیبایی

بوتاکس یکی از قدیمی‌ترین و موثرترین روش‌ها برای جوانسازی صورت است که مدت‌هاست افراد از مزیت‌های این روش بهره‌مند می‌شوند، اما وقتی با نام بوتاکس مواجه می‌شویم، فقط می‌دانیم که بوتاکس یکی از روش‌های موثر برای از بین بردن چین و چروک‌های صورت است، اما بهتر است بدانید که این روش با بایدها و نبایدهایی همراه است.

مراقبت‌های بعد از بوتاکس

برای جلوگیری از پخش شدن بوتاکس به عضلات غیرهدف باید بیمار حدود 2 تا 4 ساعت به‌صورت نشسته یا ایستاده باشد و از مالیدن و دستکاری محل تزریق تا 24 ساعت خودداری کند. از بیمار خواسته می‌شود که 2 تا 3 ساعت بعد از تزریق عضلات هدف را منقبض و منبسط کند.

عوارض بوتاکس

هیچ عارضه جانبی طولانی‌مدت با تزریق بوتاکس گزارش نشده است. استفاده آسان،‌ تهاجم اندک و تحمل خوب بیمار و خطرات بسیار کم آن از مزایای درمان با بوتاکس است و آن را تبدیل به یک جزء اجتناب‌ناپذیر از درمان‌های زیبایی کرده است که به تنهایی یا در ترکیب با جراحی و تزریق ژل و نخ و چربی و جوانسازی با لیزر به کار می‌رود. درمان و تزریق درست آمپول بوتاکس یک علم و هنر است که با استفاده از تکنیک دقیق تزریق به عضلات هدف، ایجاد عوارض را به حداقل می‌رساند. اگر تکنیک تزریق صحیح نباشد، عضلات غیرهدف یا بافت‌های غددی اطراف تحت‌تاثیر قرار گرفته و باعث عوارض مانند افتادگی پلک، شل شدن پلک پایین، اشک ریزش، دو بینی و کاهش قدرت بستن چشم‌ها می‌شود. بهبود افتادگی پلک‌ها و ابروها گاهی تا 3 ماه طول می‌کشد.

کبودی موضعی گذرا، خشکی چشم، دوبینی و افتادگی صورت و لبخند نامتقارن از دیگر عوارض نادر و گذرای بوتاکس است. واکنش‌های آلرژیک به بوتاکس گزارش شده که بسیار نادر است.

موارد مصرف بوتاکس:

  • رفع خطوط اخم
  • رفع خطوط افقی پیشانی
  • رفع نسبی خطوط ریز اطراف چشم‌ها
  • بالا بردن نوک بینی
  • رفع نسبی خطوط ریز اطراف لب‌ها
  • رفع تعریق بیش از حد زیر بغل
  • رفع تعریق بیش از حد کف دسته

در چه مواردی تزریق بوتاکس ممنوع است؟

1. اگر فرد بیماری اختلالات انعقادی داشته باشد.

2. استفاده از داروهای ضدانعقاد خون

3. دوران بارداری

4. سن کمتر از ۱۸سال همچنین سن بالاتر از ۷۵سال

5. بیماری ام‌اس، میاستنی گراویس، نفروپاتی و نارسایی کلیه

6. بیماری‌های قلبی و عروقی حاد

7. ضعف ایمنی یا کسانی که عفونت فعال دارند.

8. واکسیناسیون در 2هفته اخیر

9. کسانی که بدون دلیل مشخص مبتلا به بیماری فلج عضلانی هستند.

دکتر ویدا بادنوا: پزشک پوست، مو و زیبایی

دکتر ویدا بادنوا فارغ التحصیل سال 1386 رشته پزشکی عمومی پس از گذراندن دوره‌های مختلف در زمینه پوست و مو و لیزر در حال حاضر در زمینه پوست، مو و زیبایی مشغول فعالیت می باشد.

شما می توانید جهت ارتباط با مطب دکتر ویدا بادنوا با شماره ذیل تماس حاصل فرمائید:

تلفن: 02144960953  

تلفن: 02144960954

آدرس: بلوار آیت الله کاشانی، نبش خیابان بهنام، ساختمان بهنام، پلاک 4 طبقه اول واحد 2 


ارسال به دوستان از طریق

1121 | 1395/08/02 | موضوعات روبرو را هم دنبال کنید : فواید بوتاکس عوارض جانبی تزریق بوتاکس عوارض بوتاکس تزریق بوتاکس

سوالات مرتبط دکتر ویدا بادنوا
جهت دریافت مشاوره تلفنی از پزشکان وبسایت الو دکتر می توانید روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 الی 21 ازطریق تلفن ثابت (از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره) با شماره تلفن 9099071353 تماس بگیرید
جدیدترین های امروز
ساختمان پزشکان
دکتر حامد محمود هاشمی
;